تخم مرغ نطفه دار

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: پنج میلیون و۸۰۰ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار در ۶ ماهه نخست امسال در این استان تولید شد.
محمد نظرپور با بیان اینکه استان همدان ظرفیت تولید ۶۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار را در سال دارد افزود:۱۹ واحد پرورش مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۵۰۰ هزار قطعه مرغ مادر در استان همدان وجود دارد که از این تعداد ۲۵ درصد آن فعال است که جوجه یک روزه در استان تولید می کنند.
وی با بیان اینکه همچنین یک واحد مرغ مادر تخم گذار با ظرفیت ۴۰ هزار در استان فعال است افزود: همچنین یک واحد جوجه کشی در استان همدان با ظرفیت ۴۰۰ هزار عدد تخم مرغ در هر دوره ۲۱ روزه فعال است که بخشی از نیاز جوجه یک روزه واحدهای استان را تامین می کند و مابقی از استان های شمالی تامین می شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تصریح کرد: سالانه ۲۵ میلیون قطعه جوجه یک روزه مورد نیاز استان است.
وی همچنین تعداد واحدهای پرورش مرغ تخم گذار استان را ۴۲ واحد با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه عنوان کرد و گفت: ظرفیت تولید این واحدها در استان ۲۴ هزار تن است.
وی یادآور شد: استان همدان در واحدهای پرورش مرغ مادر یکی از قطب های اصلی تولید در کشور است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان میزان تولید سالانه تخم مرغ این استان را ۱۸ هزار تن اعلام کرد و افزود: همدان یکی از ۱۱ استان تولید کننده تخم مرغ در کشور است.
نظرپور اظهار کرد: ۶۳۱ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت تولید هشت میلیون قطعه در هر دوره، ۴۲ واحد مرغ تخم گذار با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه و ۱۹ واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۵۰۰ هزار قطعه در استان همدان فعال است.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *